Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatno¶ci    Jak wył±czyć cookies? AKCEPTUJĘ
» jeste¶ tutaj » · Artykuły · Ile kilometrów przejedziecie na jednym zbiorniku motocykla?

Ile kilometrów przejedziecie na jednym zbiorniku motocykla?

Komentarze (1)

fot. michal nilson G+

Sprawdzamy pojemno¶ć baków popularnych motocykli podróżnych  dostępnych  na naszym rynku. Wyniki s± ciekawe, gdyż do standardowego  raportu o  spalaniu dodali¶my...

Autorem artykułu jest Krzysztof D.

analizę kosztów przejechania jednego kilometra, co może pomóc przy wyborze maszyny przydatnej w dalekiej podróży.

Raport powstał w oparciu o dostępne dane z sieci. Wielko¶ć spalania została zaczerpnięta ze stron sprzedawców lub z ogólnodostępnych Ľródeł w internecie. Wyniki mog± się w indywidualnych przypadkach różnić, co zwi±zane jest z różnym stylem i warunkami jazdy. Tutaj prezentujemy warto¶ci ¶rednie.

Cena benzyny przyjęta do testu została ustalona na poziomie 5,09 - artykuł był pisany kilka miesięcy temu, a przy galopuj±cych cenach nie sposób tego ci±gle aktualizować. Jak kto¶ chce otrzymać precyzyjne dane proszę koszt 1 km przemnożyć przez 1,2 i wówczas wyjdzie aktualna warto¶ć.

PrzejdĽmy do konkretów. My¶lę, że dla nikogo nie jest zaskoczeniem najlepszy wynik BMW R 1200 GS Adventure, gdyż jest to model przystosowany do dalekich wypraw. Drugie miejsce BMW R 1200 również nie jest zaskoczeniem. Z zestawienia widać, że maszyny przewidziane przez producentów jako typowe turystyki, spełniaj± oczekiwania w zakresie dużych przelotów na zbiorniku. Moim zdaniem wszystkie wyniki powyżej 350 km pozwalaj± spokojnie wybierać się w podróż nawet dalek± i nie rozgl±dać się ci±gle za stacj± paliw. Mnie zaskoczyły kiepskie wyniki Yamahy 1200 i 660, KTM 990 oraz Trampka (w końcu to klasyki podróży). Na szarym końcu Suzuki Burgman, który nie znalazł się tu przypadkowo. Wiele osób chwali sobie ten sprzęt jako dobry turystyk.

Spalanie motocykli

Druga tabela pokazuje koszt jednego przejechanego kilometra dan± maszyn±. Znów króluje BMW modelem F 800. Weteran szos Suzuki V-strom 650 uzyskał całkiem niezły wynik w obu badaniach, BMW z czołówki poprzedniej tabeli powędrowały do klasy ¶redniej, a moim zdaniem całkowicie pogr±żyły się Yamahy i KTM l±duj±c w¶ród najdroższych podróżników w zestawieniu, z wynikiem niemalże dwukrotnie gorszym niż zwycięzca. Warto wymienić motocykle, które w obu konkurencjach wypadły dobrze: Triumph Tiger 800, Honda Deauville, BMW R1200 RT, Honda CBF 1000 F.

spalanie21

Kupuj±c maszynę warto policzyć sobie te dwa parametry, żeby potem na trasie nie było zonka. Ja jeżdż±c V-Stromem 650 nie narzekam i jad±c z w grupie nie jestem obci±żeniem w zakresie częstotliwo¶ci tankowania maszyny w trasie.

Jeszcze uwaga odno¶nie Kawasaki, której brak w zestawieniu. Otóż ciężko mi było znaleĽć jakie¶ wiarygodne dane odno¶nie spalania tych maszyn. Jeżeli kto¶ może pomóc w tym zakresie, chętnie uzupełnię obie tabele odpowiednimi danymi.

---

MOTO-TRASY.pl - najlepsze trasy dla motocyklistów

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wy¶wietlono: 5452 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowi±zuj±cymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MI¦ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, je¶li uznamy je za nieodpowiednie.


Tomek 30.11.2012. 17:06

Idę o zakład, że ten co napisał ten artykół zrobił to na specjalne zamówieni.
Dane podane w tabeli s± z MI¦wzięte. Pojemno¶ci zbiorników niektórych modeli s± celowo zaniżone.

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miło¶ników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MI¦" »

Dlaczego nazywamy się "MI¦":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakie¶ pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.