Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
» jesteś tutaj » · Artykuły · Kobieta na motocyklu - polska egzotyka

Kobieta na motocyklu - polska egzotyka

Komentarze (0)

Honda Gold-Wing

fot. Magda Wieczorek Copyright ˆ©

Żyjemy w kraju w którym motocyklistów nadal traktuje się jak samobójców, ludzi pozbawionych wyobraźni, narażających swoje życie i innych. A co jeżeli za kierownicą siedzi baba? Olaboga, czy to już koniec świata?

Panie motocyklistki , choć jest nas coraz więcej nadal jesteśmy gatunkiem dość egzotycznym. Odważne z nas kobiety skoro wsiadając na motocykl wiemy, że będziemy musiały stawić czoła dwóm stereotypom: motocyklisty – psychopaty i jeszcze baby-kierowcy – czyli istoty używającej tylnego lusterka tylko do poprawienia makijażu. Mimo to jednak ruszamy w drogę, by urzeczywistnić marzenie, skrywane przed całym światem.


(fot. Magda Wieczorek - FB Copyright ˆ©)

A jak to jest na drodze? Kierowcy samochodów powoli uświadamiają sobie, że motocykliści mają na drodze takie same prawa jak oni. Oczywiście niektórzy z nas nagminnie udowadniają, że tylko oni są panami dróg, ale wierzę że nie są oni w większości. Wsiadając na dwa kółka każdy powinien liczyć się z tym, że droga to nie bezpieczny plac zabaw, a niebezpieczny tor przeszkód na którym zza rogu w każdej chwili coś może wyskoczyć. I tak sobie myślę, że kobiety motocyklistki są tego bardziej świadome niż mężczyźni. Nie brakuje nam wyobraźni, ułańskiej fantazji także, lecz jest ona systematycznie hamowana przez rozsądek. Nie oznacza to jednak, że boimy się odkręcić manetkę, o nie! Wydaje mi się, że jazda na motocyklu wychodzi nam dużo lepiej niż samochodem. Być może wynika to z faktu, iż na cztery koła często siadamy z konieczności, a na dwa – z czystej miłości i pasji.

Koledzy motocykliści reagują na motocyklistki zadziwiająco dobrze. Zatwardziały przeciwnik kobiet-kierowców zawsze nim pozostanie i jedyny sprzęt przy jakim nas widzi to wózek dla dziecka i ewentualnie hulajnoga. Pozostali panowie cieszą się, że jest nas coraz więcej, zawsze służą dobrą radą i pomocą. Czasami próbują nas traktować z pobłażaniem, ale przecież od nas zależy czy im pokażemy jak się startuje ze świateł. Przyjemnie jest bowiem stanąć w oczekiwaniu na zielone i patrzeć gdy podjeżdżają kolejni motocykliści. Jeszcze lepiej gdy jest to kobieta i choć nie jest to częsty widok, wiem że będzie nas coraz więcej i więcej....

--

O autorze
artykuł ze strony Pióropolis

wyświetlono: 7031 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowiązującymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MIŚ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, jeśli uznamy je za nieodpowiednie.


Skomentuj wpis jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miłośników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MIŚ" »

Dlaczego nazywamy się "MIŚ":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakieś pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.