Notice: Undefined index: jest in /home/srv30177/domains/gmmis.pl/public_html/index.php on line 1
Moda na skutery - jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - Artykuły - Grupa Motocyklowa MIŚ
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
» jesteś tutaj » · Artykuły · Moda na skutery - jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Moda na skutery - jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Komentarze (1)

fot. Magda Wieczorek Copyright ˆ©

Nie minęło wiele czasu, a moda ta dotarła również do Polski. Skutery stały się niezwykle popularne wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Autor: Draft

Jeszcze do niedawna by jeździć skuterem, czyli pojazdem o pojemności silnika nieprzekraczającej 50 centymetrów sześciennych, wystarczała karta motorowerowa. Obecnie, po zmianie przepisów wymagane jest prawo jazdy kategorii AM, o które może ubiegać się każdy, kto ukończył 14 rok życia i posiada zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia tego typu pojazdów. Czas pokaże jaki wpływ wywrze zmiana przepisów na popularność skuterów w Polsce. Nie ulega wątpliwości, że dopóki do jazdy wystarczała karta motorowerowa, chętnych do jeżdżenia skuterami nie brakowało.

Wzrost popytu na motorowery spowodował, że na rynku pojawiło się bardzo wiele sprzętu najróżniejszych dostawców. Decydując się na wybór tego typu pojazdu, należy zwracać uwagę nie tylko na cenę zakupu, lecz również na niezawodność, a także bezpieczeństwo użytkowania. Produktami godnymi polecenia są z pewnością skutery zipp, które były nominowane do tytułu jakość roku 2014. Poszukując produktu dla siebie, należy również brać pod uwagę dostępność i ceny części zamiennych. Skuter, jak każde urządzenie mechaniczne może doznać awarii.

W wielu przypadkach produkty tego typu zakupione od nieznanego producenta są użytkowane do pierwszej usterki. Brak dostępności części zamiennych powoduje, że skuter taki staje się produktem jednorazowym, ponieważ nie ma możliwości jego naprawy w rozsądnej cenie i terminie. Decydując się na zakup skutera, zwłaszcza jeżeli będzie on użytkowany przez osobę nieletnią, warto zadbać o jej bezpieczeństwo.

Firmy sprzedające skutery najczęściej mają w swojej ofercie również ochraniacze i kaski dla dzieci. Kupując dodatki w pakiecie razem z motorowerem, ​można liczyć na dodatkowy rabat. Na bezpieczeństwu dziecka nie warto oszczędzać, dlatego kupując kask i ochraniacze dobrze jest wybierać produkty, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Być może są one nieco droższe, lecz w razie wypadku w lepszy sposób chronią głowę i ciało poszkodowanego.

W związku z tym, że skutery to zwykle pojazdy dwumiejscowe, dobrze jest zadbać o drugi kask dla pasażera, na wypadek gdyby kierujący chciał zabrać kolegę lub koleżankę na przejażdżkę. To bowiem rolą rodzica jest przewidywanie zagrożeń i zabezpieczenie dzieci przed niespodziewanymi zdarzeniami drogowymi.  

      

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
numer seryjny:53cfdb8d-7d68-4f9e-b15f-16bb5bef4303

wyświetlono: 26040 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowiązującymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MIŚ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, jeśli uznamy je za nieodpowiednie.


fvh 01.08.2016. 20:43

Takim wieśniakom jak Michal antolak z owni, to powinni resoraka dac. Za głupi jest na skuterzyne. Zero myślenia, typowy wiesniak.

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miłośników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MIŚ" »

Dlaczego nazywamy się "MIŚ":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakieś pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.