Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatno¶ci    Jak wył±czyć cookies? AKCEPTUJĘ
» jeste¶ tutaj » · Artykuły · Na co zwrócić uwagę kupuj±c motocykl? Jakich błędów unikn±ć?

Na co zwrócić uwagę kupuj±c motocykl? Jakich błędów unikn±ć?

Komentarze (0)

fot. gmmis.pl

Przy zakupie jakiegokolwiek motocykla większo¶ć ludzi nie ma, niestety żadnego strategicznego planu działania. Gdyby mieli taki strategiczny plan to prawdopodobnie zaoszczędziliby: - pieni±dze na naprawę i dokumenty - wiele godzin na naprawienie popsutych rzeczy i uzupełnienie braków w dokumentacji.

Autorem artykułu jest arianek444

My¶lę,że każdy kupuj±cy motocykl powinien przeczytać mój artykuł w ,którym opiszę na co zwrócić szczególn± uwagę by nie zostać z dużym problemem.No więc zaczynamy od pocz±tku.

  • Po pierwsze sprawdĽmy czy s± do niego wszystkie potrzebne dokumenty , oraz sprawdĽmy czy się zgadzaj± wszystkie numery m.in. ramy.
  • Następnie odpalmy silnik i sprawdĽmy czy nie dochodz± z niego jakie¶ metaliczne dĽwięki lub stuki, które mog± ¶wiadczyć o zużytych łożyskach lub luĽnym łańcuszku rozrz±du. Je¶li jeste¶my już przy silniku sprawdĽmy czy jest suchy i czy nie ma żadnych wycieków , które ¶wiadcz± o zużyciu materiałów.
  • SprawdĽmy czy działaj± wszelakie elementy elektryczne.

  • Jeżeli mamy tak± możliwo¶ć zdejmijmy owiewki i sprawdĽmy ramę czy nie jest popękane i w jakim stanie jest lakier na niej.
  • Zobacz zużycie opon może ci ono powiedzieć czy motor nie był katowany je¶li z tyłu opona jest bardziej zużyta niż przednia może to ¶wiadczyć o wykorzystywaniu go do celów niezgodnych z przeznaczeniem.
  • Przy hamulcach należy sprawdzić grubo¶ć tarczy przedniej i tylnej czy przypadkiem nie będzie trzeba ich wymieniać.
  • SprawdĽ wydech czy jest cały nie ma dziur i czy nie był spawany.

Ogólnie to wszystko, warto jeszcze sprawdzić czy moto nie był malowany je¶li tak to dlaczego ,ponieważ nie każdy maluje motocykl,motorower dla przyjemno¶ci. My¶lę ,że niektórym trochę przybliżyłem na co zwracać uwagę.

A więc życzę wam kupna bezawaryjnego motocykla, motoroweru i wiele ciekawych przygód.

---

Adrian M  www.motorowery.jcom.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wy¶wietlono: 4510 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowi±zuj±cymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MI¦ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, je¶li uznamy je za nieodpowiednie.


Skomentuj wpis jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miło¶ników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MI¦" »

Dlaczego nazywamy się "MI¦":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakie¶ pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.