Notice: Undefined index: jest in /home/srv30177/domains/gmmis.pl/public_html/index.php on line 1
Odpowiednia Ochrona Motocykla - Artykuły - Grupa Motocyklowa MI¦
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatno¶ci    Jak wył±czyć cookies? AKCEPTUJĘ
» jeste¶ tutaj » · Artykuły · Odpowiednia Ochrona Motocykla

Odpowiednia Ochrona Motocykla

Komentarze (0)

fot. gmmis.pl

Wiosna to idealny czas na przygotowanie motocykla do zbliżaj±cego się letniego sezonu.

W sklepach z nowoczesnymi akcesoriami już podczas zimy pojawiaj± się nowinki oraz funkcjonalne gadżety, w które warto zainwestować żeby nie tylko poprawić komfort jazdy ale również zwiększyć swoje i motocykla bezpieczeństwo w czasie niebezpiecznych wywrotek.

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem fanów jedno¶ladów ciesz± się specjalne gmole. S± to ramy wykonane z odpowiednio wygiętej b±dĽ zespawanej rury, których zadaniem jest osłona motocykla podczas wywrotki nie tylko w czasie jazdy ale również przewrócenia się maszyny na parkingu. Gmole to przede wszystkim należyte zabezpieczenie przed uszkodzeniem serca motocykla czyli silnika. Ich zastosowaniem s± zainteresowani nie tylko pocz±tkuj±cy motocykli¶ci ale nawet zawodowcy ponieważ wywrotki motocykla przytrafić się mog± tak naprawdę każdemu.

W zależno¶ci od modelu a nawet przeznaczenia motocykla producenci oferuj± zazwyczaj dwa rodzaje tego typu osłon. Inne gmole przeznaczone s± do klasycznych modeli motocykli typu chopper a jeszcze inne w turystycznych motocyklach enduro.

Gmole w motocyklach klasycznych w większo¶ci przypadków stanowi± dwie stalowe rury, których wygięcie kształtem przypomina literę „U”. Niektórzy producenci oferuj± do tego typu modeli motocykli gmole wygięte również w kształcie litery „O”. S± one odpowiednio przymocowane do ramy i stanowi± idealn± ochronę silnika motocykla.

Ze względu na większe narażenie na wywrotki zwi±zane z jazd± po trudnym a nawet niebezpiecznym terenie, gmole w modelach motocykli turystycznych enduro powinny stanowić zdecydowanie solidniejsz± osłonę i wła¶nie dlatego w większo¶ci przypadków posiadaj± bardziej skomplikowany kształt w porównaniu do oferty przeznaczonej do motocykli klasycznych. Ich zadaniem jest zabezpieczenie nie tylko samego silnika motocykla ale również plastikowej owiewki, która podczas niebezpiecznych wywrotek bardzo narażona jest na uszkodzenie. Ten rodzaj gmoli bardziej oplata cał± bryłę motocykla i bardzo często dodatkowo pełni funkcję konstrukcji wykorzystywanej do umocowania dodatkowych toreb lub koszy przeznaczonych na bagaże.

W ofercie wielu producentów polecane s± gmole przeznaczone do najpopularniejszych na naszym rynku motoryzacyjnym modeli motocykli. Na indywidualne życzenie klienta w wielu przypadkach wykonywane s± specjalne konstrukcje gmoli, które nie tylko zabezpieczaj± maszynę przed uszkodzeniami podczas wywrotki ale ponadto nadaj± jej wyj±tkowo ciekawego kształtu i charakteru.

¬ródło: Odpowiednia ochrona motocykla - bartek

wy¶wietlono: 8547 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowi±zuj±cymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MI¦ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, je¶li uznamy je za nieodpowiednie.


Skomentuj wpis jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miło¶ników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MI¦" »

Dlaczego nazywamy się "MI¦":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakie¶ pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.