Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatno¶ci    Jak wył±czyć cookies? AKCEPTUJĘ
» jeste¶ tutaj » · Artykuły · Tanie skutery - czy warto kupować?

Tanie skutery - czy warto kupować?

Komentarze (0)

fot. Andreas Wieser / Flickr/ (CC BY 2.0)

Nowy z Chin, czy używany z Europy? Mogę tutaj ¶miało odwołać się do tematyki samochodów, ponieważ podobna jest sytuacja.

Autor: Adam Smoleński

Nowy czy używany?
Chętniej kupujemy modele, które dobrze s± nam znane i budz± zaufanie, pochodz±ce z krajów europejskich, niż mało znane z krajów azjatyckich.  Ale czy tanie skutery od "chińczyków" s± gorsze? Moim zdaniem nie. Będzie lepszym wyborem zakup nowego skutera Zipp, niż kilkuletniego używanego markowego automatycznego motoroweru Peugeot. Dlaczego?  

 

(fot. Andreas Wieser / Flickr/ (CC BY 2.0) )

Korzy¶ci, czyli plusy nowych tanich skuterów
Z pozytywnych cech zakupu nowego skutera wymienię ten fakt, że pojazd jest przede wszystkim nie eksploatowany. Elementy takie jak silnik, tapicerka, rama, lakierowane czę¶ci osłon itp. nie posiadaj± jakichkolwiek ¶ladów używania, przez co nasz skuter reprezentuje się bardzo „elegancko”.  Nowy z salonu, to pewna gwarancja serwisowa ¶rednio na 24 miesi±ce w sytuacji stwierdzenia ukrytych wad fabrycznych. Jeżeli od samej nowo¶ci będziemy należycie dbać o nasz jedno¶lad, możemy być przekonani, że posłuży nam wiele lat. W przypadku zakupu używanego skutera już nie. Pojazdy s± przez wcze¶niejszych wła¶cicieli bardzo mocno zniszczone przez dynamiczn± jazdę, czyli mówi±c dosłownie psuj± się znacznie czę¶ciej. Widoczne rysy po upadkach, bardzo mocne zużyte elementy silnika, widoczna korozja przez niewła¶ciw± konserwacje to tylko niektóre możliwe poważne awarie.

Wady, czyli minusy
Wielokrotnie spotkałem się z sytuacj±, że niska cena skuterów idzie w parze z jako¶ci± użytych materiałów przy produkcji. Tak, to prawda. Nagminne stosowanie elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, zamiast metalowych to już codzienno¶ć. Na przykład, zbyt intensywna jazda przekłada się na częste drobne usterki. Tanie skutery nadaj± się tylko do codziennej jazdy po miejskich drogach. Je¶li my¶limy o długich przejażdżkach poza miasto, rozważmy zakup markowego, w droższej cenie skutera o pojemno¶ci kwadratowej silnika w przedziale 50-150 cm.

Ogólne podsumowanie
Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, musimy dokładnie przemy¶leć, do jakich celów będziemy nasz pojazd wykorzystywać? Chcesz co weekend pokonywać setki kilometrów zwiedzaj±c różne miejsca naszej pięknej polski? Tanie modele skuterów nie nadaj± się do takiej jazdy turystycznej. Jeżeli ma to być tylko jazda miejska (np. do szkoły, pracy, na zakupy itp.) to jak najbardziej tańszy skuter spełni nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że należycie dbaj±c o skuter od samej nowo¶ci, wiernie będzie służył wiele lat.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
numer seryjny:5258e92b-e3b8-435e-999e-1e2e5bef4303

wy¶wietlono: 6207 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowi±zuj±cymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MI¦ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, je¶li uznamy je za nieodpowiednie.


Skomentuj wpis jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miło¶ników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MI¦" »

Dlaczego nazywamy się "MI¦":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakie¶ pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.