Notice: Undefined index: jest in /home/srv30177/domains/gmmis.pl/public_html/index.php on line 1
Karta ICE - w nagłym wypadku - wiadomo¶ci - Grupa Motocyklowa MI¦
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatno¶ci    Jak wył±czyć cookies? AKCEPTUJĘ
» jeste¶ tutaj » · wiadomo¶ci · Karta ICE - w nagłym wypadku

Karta ICE - w nagłym wypadku

Komentarze (0)

fot.Sacud - wikipedia (lic. GNU)


W sytuacji wypadku czy innego zagrożenia nasi bliscy często nie wiedz±, co się wydarzyło i gdzie się znajdujemy. W dowodzie osobistym czy innych dokumentach, które nosimy w portfelu nie mamy numerów kontaktowych.

Nieliczni maj± je zapisane na kartce papieru lub w telefonie komórkowym. Najlepszym sposobem na zapisanie tak ważnej informacji jest karta ICE - trwała, plastikowa, z 3 numerami do naszych najbliższych.


(fot.Sacud - wikipedia (lic. GNU))

Skrót ICE (In Case of Emergency) oznacza „w nagłym wypadku”. Pomysł kart ICE powstał z inicjatywy włoskich ratowników, którzy zauważyli lukę informacyjn± w kontakcie z rodzin± i bliskimi poszkodowanych.

Niemal każdy z nas znalazł się w sytuacji, która zagraża naszemu życiu lub zdrowiu. W 2007 r. na polskich drogach doszło do prawie 50 000 wypadków drogowych. Ucierpiało w nich 70 000 osób. Zapisane na karcie numery telefonów pozwalaj± służbom ratunkowym, Policji czy Straży Pożarnej na szybki kontakt z bliskimi osoby poszkodowanej. Pomaga to ustalić tożsamo¶ć poszkodowanego i stan zdrowia (choroby, przebyte urazy lub leki, które bierze). Wypadki komunikacyjne, to nie jedyne zagrożenie. Karta ICE jest niezast±piona także w innych sytuacjach: gdy zgubi się dziecko, kto¶ straci przytomno¶ć, albo nie potrafi podać swoich danych osobowych – wtedy ułatwia kontakt z rodzin± takiej osoby.

Karta ICE zawiera imię i nazwisko wła¶ciciela oraz numery telefonów do 3 osób, które należy powiadomić w razie wypadku. Osoby podane do kontaktu powinny umieć udzielić informacji o stanie zdrowia wła¶ciciela karty. Karta nie zawiera informacji o grupie krwi , bo i tak nie zwalnia ona lekarza z obowi±zku przeprowadzenia próby krzyżowej przed transfuzj±.

Kartę ICE powinien mieć każdy z nas!

  • Ty
  • Twoje dziecko
  • Twoi rodzice i dziadkowie
  • Twoi współpracownicy, podwładni i przełożeni

W oddziałach PCK w całym kraju oraz w e-sklepie na www.pck.pl można kupić kartę.

Patronem Honorowym kampanii jest Pani Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz -Waltz.

Ľródło:pck.pl

wy¶wietlono: 6527 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowi±zuj±cymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MI¦ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, je¶li uznamy je za nieodpowiednie.


Skomentuj wpis jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miło¶ników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MI¦" »

Dlaczego nazywamy się "MI¦":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakie¶ pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.