Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
» jesteś tutaj » · wiadomości · Od 19 października 2012 r. Wrocław stanie się kolejnym centrum informacji

Od 19 października 2012 r. Wrocław stanie się kolejnym centrum informacji

Komentarze (0)

fot. organizator

W tym dniu rozpoczyna się kampania społeczna, która wbrew temu co widzimy na polskich drogach w miastach i poza nimi, podejmie próby budowy platformy porozumienia i tolerancji między kierowcami samochodów i motocyklistami, włączając oczywiście do tej grupy kierowców skuterów.

Niezależnie od działań w tym samym kierunku Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Motocyklistów Motoautostrada z Krakowa i fundacji Jednym Śladem z Warszawy organizujemy konferencję – debatę wielu znanych osób na temat bezpieczeństwa motocyklistów.

„Bezpieczni motocykliści. Niebezpieczni motocykliści. Co możemy bez pomocy instytucji państwowych?”

to tytuł konferencji, która odbędzie się w tym dniu Haston Congres Center. Przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, Policji, Samorządu i organizacji znanych z działania na rzecz bezpieczeństwa, firma ubezpieczeniowa, sportowcy motoryzacyjni, ofiary i bliscy ofiar wypadków, firmy szkoleniowe i doskonalenia technik jazdy, a także dyrekcja WORD będą wymieniać poglądy na temat możliwych wniosków czy konkretnych rozwiązań dla poprawy bezpieczeństwa grupy jednośladów z silnikiem.


(fot. organizator)

Wrocław jest po Warszawie kolejnym miastem, w którym zostanie oficjalnie zaprezentowana znana wystawa fotografii motocyklistów po tytułem „Ja Motocyklista”. Autorzy wystawy: Fundacja „Jednym Śladem” i Agencja Artystyczna „Torres Art.”, obie z Warszawy, zdjęciami motocyklistów z różnych środowisk, pokazują, że każdy nim może zostać i nie każdy z nich to ten, który jeździ szybko, nieuważnie i niebezpiecznie. Osobistości życia publicznego, w tym z Wrocławia, sportowcy, celebryci i zwykli mieszkańcy polskich miast stanowią większość wśród bractwa motocyklowego, które chce zmienić naszą niebezpieczną rzeczywistość.

Wystawy zdjęć prezentowane będą jednocześnie na ul. Oławskiej [uroczyste otwarcie 19.10. godz. 11.30] przy fontannie, w Haston Congres Center ul. Żmigrodzka/Irysowa oraz w budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej [ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 23/25] w dniach 22.10 – 04.11.

Podczas trwania konferencji – debaty w Haston CC w godzinach 13.00 – 17.00 odbędą się pokazy nowych motocykli Yamaha, Suzuki , innych marek, pokazy awaryjnego hamowania , padów z motocykli i nowoczesne akcesoria dla motocyklisty poprawiające jego bezpieczeństwo.

Przed południem w asyście policyjnych motocykli przejedzie kilkakrotnie głównymi arteriami miasta grupa motocykli i skuterów celem promocji nowego hasła kampanii społecznej we Wrocławiu: POROZUMIENIE. BEZPIECZNI KIEROWCY oraz MIEJSCA WYSTARCZY DLA WSZYSTKICH. Odziani w koszulki z logo kampanii krakowskiej i wrocławskiej będą promować prawidłową jazdę zmotoryzowanymi jednośladami.

Przez cały dzień na skrzyżowaniach Hallera/Powstańców Śl. i Żmigrodzka/Irysowa będą rozdawane kierowcom samochodów ulotki z treścią przesłania do pobudzenia wzajemnej tolerancji i nalepki z hasłem kampanii, które wzorem żółtych „motocyklistów”, którzy są wszędzie, mogą znaleźć się na naszych samochodach.

WIELE NAGRÓD ZOSTANIE ROZLOSOWANYCH WŚRÓD UCZESTNIKÓW SPOTKANIA NA TERENIE HASTON CONGRESS CENTER, A WŚRÓD NICH : KASK, KURTKA, GPS GARMIN, TORBA DEEMEED, ŻÓŁW FORCEFIELD I SPECJALNE KAMIZELKI ODBLAZKOWE DLA MOTOCYKLISTÓW

We Wrocławiu powstaje jedyne w kraju centrum informacji o wszystkich akcjach, kampaniach społecznych i tych organizowanych przez różne instytucje i organizacje pozarządowe poświęconych poprawie bezpieczeństwa motocyklistów, skuterowców. Start podczas III Motorcycle Show w 03`2013 w Hali Stulecia.

Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich zmotoryzowanych, którym na sercu jest wspólne bezpieczeństwo na polskich drogach.

Materiały DO POBRANIA:

RAMOWY PROGRAM KAMPANII SPOŁECZNEJ

RAMOWY PROGRAM KAMPANII SPOŁECZNEJ I KONFERENCJI

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KAMPANII SPOŁECZNEJ

Program szczegółowy

Organizatorzy: DziennikiMotocyklowe.com , MotorSfera.pl , HaryMotors.pl

wyświetlono: 4397 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowiązującymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MIŚ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, jeśli uznamy je za nieodpowiednie.


Skomentuj wpis jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miłośników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MIŚ" »

Dlaczego nazywamy się "MIŚ":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakieś pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.