» jeste¶ tutaj » · wyjazdy · Coroczne po¶więcenie pojazdów - Baczyna 2017

Coroczne po¶więcenie pojazdów - Baczyna 2017

Komentarze (1)

fot. organizator

Jak co roku w lipcu, ks. Jarek zaprasza wszystkich chętnych do Baczyny na uroczyste po¶więcenie motocykli i aut z okazji ¶więta ¶w. Krzysztofa.

Person ks. Jarek ×

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do Baczyny na doroczn± modlitwę za podróżuj±cych. Pozdrawiam Misiów w szczycie sezonu ;-)


¦więty Krzysztof, gr. Χριστόφορος, cs. Muczenik Christofor (ur. prawdopodobnie w Licji, zm. ok. 250 tamże) – męczennik, ¶więty Ko¶cioła katolickiego i prawosławnego, jeden z Czternastu ¦więtych Wspomożycieli.
...
Według ¶wieckich podań ludowych był olbrzymem: miał cztery metry wzrostu i niezwykł± siłę dzięki której przenosił pielgrzymów przez rzekę. Na popularnych wizerunkach przedstawiany z dzieci±tkiem Jezus na barkach. Wedle legend ¶więty zapadł się w dno rzeki pod ciężarem dziecka. Wtedy ono rzekło: "DĽwigasz cały ¶wiat, gdyż ja jestem ten, któremu służysz pomagaj±c innym".

Ľródło: pl.wikipedia.org

Msza odbędzie się 30 lipca 2017 r. o godzinie 1000 w ko¶ciele pw ¶w. Apostołów Piotra i Pawła w Baczynie .
serdecznie zapraszam
Ks. Proboszcz Jarek


wy¶wietlono: 2180 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowi±zuj±cymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MI¦ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, je¶li uznamy je za nieodpowiednie.


Kapelan 31.07.2017. 22:38

Dziekuje za zamieszczenie zaproszenia i udzial w uroczysto¶ci kończ±ce Tydzien sw. Krzysztofa !Pozdrawiam w szczycie sezonu! Szczę¶ć Boże wszystkim 😊

Nie dopuszczaj teraz komentarzy.

FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miło¶ników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MI¦" »

Dlaczego nazywamy się "MI¦":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakie¶ pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.