» jeste¶ tutaj » · wyjazdy · Po¶więcenie motocykli na mszy w Baczynie

Po¶więcenie motocykli na mszy w Baczynie

Komentarze (0)

fot. gmmis.pl

Wzorem lat ubiegłych, z okazji ¶więta patrona kierowców i podróżuj±cych sw. Krzysztofa , nasz kapelan ks. Jarek zaprasza wszystkich motocyklistów i innych użytkowników dwóch kółek na uroczyst± mszę swięt± w Baczynie . Aktualizacja 2013-08-02

Msza odbędzie się 28 lipca 2013 r. o godzinie 10:00 w ko¶ciele pw ¶w. Apostołów Piotra i Pawła w Baczynie w trakcie której odbędzie się po¶więcenie motocykli i innych pojazdów.

serdecznie zapraszam
Ks. Proboszcz Jarek

Po zakończonej ceremonii jest propozycja wspólnej wycieczki n.p. do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach , lub nad atrakcyjne jezioro. Dojazd do Baczyny indywidualny.

fot. Paweł Turtoń -wikipedia.pl

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach
(fot. Wikipedia author Paweł Turtoń )

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach powstał jako prywatna kolekcja miło¶nika drzew i krzewów, który wierzył, że ludzie s± na Ziemi po to, żeby kierować przyrod±, nadawać sens jej istnieniu.

Założony: 1933 r. Założyciel: Conrad von Borsig
Pierwszy park przypałacowy w Przelewicach powstał ok. roku 1814 po zbudowaniu pałacu. Kolejni wła¶ciciele maj±tku modyfikowali park według własnych potrzeb i gustu – przez pewien czas istniała tu szparagarnia, uprawy sadownicze i warzywniki rozmieszczone czę¶ciowo między starymi alejami.

Powierzchnia: obecnie ł±czna powierzchnia Ogrodu to około 45 ha, w tym: 30 ha zajmuje istniej±cy ogród z pałacem (ok. 22 ha zajmuje przedwojenna czę¶ć założenia, pozostałe tereny doł±czono po II wojnie ¶wiatowej), ok. 1,6 ha to szkółki utworzone w latach 80 na terenie przedwojennych sadów maj±tku przelewickiego, oraz 15 ha dawnych gruntów ornych przył±czone do Ogrodu w 2006 roku w celu powiększenia kolekcji (tereny niedostępne dla zwiedzaj±cych)

Ľródło: wikipedia.pl/

Sobota, 2013-07-28 - Po¶wiecenie motocykli w Baczynie


więcej fotek i w większym rozmiarze na Google+ » lub jak kto¶ woli na Facebook'u

wy¶wietlono: 5405 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowi±zuj±cymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MI¦ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, je¶li uznamy je za nieodpowiednie.


Skomentuj wpis jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miło¶ników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MI¦" »

Dlaczego nazywamy się "MI¦":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakie¶ pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.