» jeste¶ tutaj » · wyjazdy · Wycieczka do Pobierowa

Wycieczka do Pobierowa

Komentarze (0)

fot. Q'bot - wikipedia (lic. GNU)

Skoro wakacje rozpoczęte to zapraszamy na pierwszy w tym roku wyjazd z noclegiem (na polu namiotowym) do Pobierowa. Już w najbliższ± sobotę 6 lipca. Aktualizacja 2013-07-07

Pobierowo - tej miejscowo¶ci chyba nie trzeba przedstawiać. Położona obok trasy wzdłuż Bałtyku. Dysponuje najbardziej rozwinięt± i różnorodn± baz± noclegow± i gastronomiczn± w gminie Rewal. Dlatego już w sobotę zapraszamy na wycieczkę do Pobierowa z możliwo¶ci± noclegu na polu namiotowym.

Wjazd na teren osrodka z polem to koszt 35 złotych na dobę od osoby . W tej kwocie mamy bezpieczny parking, miejsce na namiot, całodzienne wyżywienie i opłatę klimatyczn±. Powrót wieczorem w sobotę lub w niedzielę.

Spotykamy się w sobotę 6 lipca 2013r. do¶ć wcze¶nie rano, chodzi o to żeby wystartować o godz. 7:45 miejsce - tradycyjnie - stacja paliw Orlen koło giełdy .

Zachęcamy motocyklistów z Grupy Motocyklowej MI¦ a także z Gorzowa i okolic do wspólnego wyjazdu.

Pobierowo
(fot. Wikipedia author Q'bot )

Pobierowo (do 1945 niem. Poberow) – wie¶, nadmorska miejscowo¶ć wypoczynkowa i k±pielisko morskie w północno-zachodniej Polsce , położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal. Jest to najbardziej wysunięta na zachód miejscowo¶ć gminy Rewal. Według danych z 1. półrocza 2009 roku wie¶ miała 1084 mieszkańców.

Najstarsza informacja o Pobierowie pochodzi z 1386 r. Osada była lennem rodu von Kleist, aż do XVIII wieku, gdy rodzina sprzedała posiadło¶ć. Od XIX w. osada zaczęła tracić rolniczy charakter, z powodu zasypywania ziemi uprawnej piaskiem z brzegu morskiego i zaczęła przekształcać się w miejscowo¶ć wypoczynkow±. W roku 1820 nast±piło oddzielenie chłopów od maj±tku ziemskiego należ±cego od lat do rodziny von Kleistów. Chłopi utworzyli gminę Małe Pobierowo, podczas gdy maj±tek zachował nazwę Duże Pobierowo.

Klimat
Pobierowo leży w strefie klimatu morskiego, który kształtuje się pod wpływem mas powietrza atlantyckiego napływaj±cego z kierunków zachodnich, a bezpo¶rednio pod wpływem oddziaływania Morza Bałtyckiego....
Bryza morska stanowi bardzo ważny czynnik natury balneologicznej. Jest to powietrze chłodne, nasycone aerozolem morskim zawieraj±cym kryształki jodu i soli morskiej
Ľródło: wikipedia.pl/

Proponowana trasa:


Wyświetl większą mapę

Sobota, 2013-07-06 - Pobierowo wizyta u harcerzy

GMMIS  w Pobierowie

fot. Agnieszka Prószyńska

Ponownie Agnieszka jako pierwsza podesłała zdjęcia z imprezy w Pobierowie. Wspaniała pogoda i doborowe towarzystwo sprawiło że na długo zapamietamy ten dzień, a kto nie był niech żałuje ;-)
Dziękujemy za udział wszystkim MI¦-kom :-)

Aktualizacja 2013-07-09

Dzisiaj dostali¶my miły list od młodzieży, Harcerze odpoczywaj±cy w Pobierowie napisali do nas:

>=============<8============ cytat start =============================
W zał±czniku przesyłamy zdjęcia waszych przepięknych maszyn z Obozu Harcerskiego w Pobierowie. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy gor±co do kolejnych wizyt.
Czuwaj
Kadra Obozowa, zuchy, harcerze
>=============<8============ cytat stop =============================

Dziękujemy za zdjęcia i do zobaczenia :-)

więcej fotek i w większym rozmiarze na Google+ » lub jak kto¶ woli na Facebook'u

wy¶wietlono: 5932 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowi±zuj±cymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MI¦ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, je¶li uznamy je za nieodpowiednie.


Skomentuj wpis jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miło¶ników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MI¦" »

Dlaczego nazywamy się "MI¦":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakie¶ pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.