» jeste¶ tutaj » · wyjazdy · Wyjazd do Cybinki

Wyjazd do Cybinki

Komentarze (0)

Cybinka

fot. arekz

Już na najbliższ± sobotę zapraszamy na jesienny wyjazd do Cybinki .

Wypadu w tym kierunku w tym roku nie było. I dlatego Marek - BMW - proponuje na jeden z ostatnich wypadów Cybinkę, gdzie uchowała się podobno ostatnia w Polsce płaskorzeĽba Stalina.

Cybinka
(fot. arekz )

Cybinka (niem. Ziebingen) – miasto w województwie lubuskim, w powiecie słubickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Cybinka. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa zielonogórskiego.
Według danych z 4 kwietnia 2011 r. miasto miało 2947 mieszkańców[1].

Historia Wzmiankowana jako wie¶ w XV w. (1472), pod nazw± Ziebingen, od XVI do pocz. XIX w. należała do zakonu Joannitów z Łagowa. W 1802 r. kupiona przez Wilhelma von Finckensteina, prezydenta rejencji frankfurckiej, który zbudował tu pałac klasycystyczny, a przy nim założył park o regularnym układzie, który w połowie stulecia został przekształcony w park krajobrazowy. W 1845 r. pruska domena królewska kupiła Cybinkę, żeby po 12 latach wróciła ona ponownie do Finckensteinów, którzy mieszkali tutaj do 1945 roku.
W okresie przedwojennym istniała tu kopalnia głębinowa węgla brunatnego, na pocz±tku XX w. budowano linie kolejow± do Kunowic. W 1945 r. po przejęciu Cybinki przez administrację polsk±, miejscowo¶ć uzyskała prawa miejskie.
Ľródło: wikipedia.pl/

Marek(BMW) proponuję tak± trasę: Lubniewice, Sulęcin i Rzepin, a wrócić przez Słubice i Kostrzyn. Zreszt± jak się spotkamy na Shellu to resztę lub cał± trasę można dogadać ;-)

Proponowana trasa może wygl±dać tak:

Wszyscy chętni na ten "historyczny" wyjazd proszeni s± o przybycie w sobotę 3 paĽdziernika 2015 r. na stację Shell przy ul. Walczaka (obok McDonalda) o godz. 1000.
Prosimy o punktualno¶ć ;-)

wy¶wietlono: 4654 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowi±zuj±cymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MI¦ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, je¶li uznamy je za nieodpowiednie.


Skomentuj wpis jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miło¶ników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MI¦" »

Dlaczego nazywamy się "MI¦":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakie¶ pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.