» jeste¶ tutaj » · wyjazdy · Wyjazd do muzeum lotnictwa w Berlinie

Wyjazd do muzeum lotnictwa w Berlinie

Komentarze (0)

Nowa propozycja wyjazdu . A mianowicie wyjazd do muzeum lotnictwa na płycie byłego lotniska sektora brytyjskiego w Berlinie dzielnica Gatow. Propozycja - została przyjęta i wyjazd już 15 wrze¶nia 2012r.

Czeka na nas sto kompletnych samolotów i dwa hangary , wej¶cie darmowe. Wstępna data to 15 lub 16 wrze¶nia 2012r..

Jakby kto¶ potrzebował:
Współrzędne: 52°28'21"N 13°8'38"E


(fot. Wikimedia Commons/ author RosarioVanTulpe)

Były wojskowy port lotniczy Gatow leży na pograniczu Berlina i Poczdamu. Obecnie znajduje się tam muzeum Luftwaffe (Luftwaffemuseum Der Bundeswehr Berlin Gatow). Lotnisko powstało w latach 1934-35 gdy wybudowano tam pas startowy i hangary. Pocz±tkowo szkolono tam obsługę techniczn± oraz pilotów. Pod koniec wojny lotnisko przejęła Armia Czerwona. W 1945 roku gdy Berlin był podzielony na 4 sektory, teren był pod dowództwem Brytyjskich Sił Zbrojnych. Gatow pełniło wtedy ważn± funkcję, było głównych miejscem dostaw lotniczych, a także l±dowali tam politycy z Wielkiej Brytanii.

S± tam takie eksponaty jak F4-Phantom, szturmowiec Tornado, Mig-29, Starfighter, oraz AlfaJet. Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Godziny otwarcia 9-16 (ostatnie wej¶cie o 15) od wtorku do niedzieli.
Ľródło: www.berlinfo.pl/loty-berlin/lotnisko-gatow


Spotykamy się w sobotę 15 wrze¶nia 2012r i mamy trzy opcje:
  1. punkt- Schell przy Oplu godz. 7:30
  2. punkt - przy rondzie w Krzeszycach godz. 8:00
  3. miejsce - Stacja Orlen przed granic± w Swiecku godz 8:30 .

W przypadku opadów deszczu nie jedziemy.

Niezmiernie miłobędzie nam powitać na tej wyprawie now± miło¶niczkę motocykli Marzenę o pseudonimie "hassanova" . Do zobaczenia w Krzeszycach ;-)
Niestety Marzena (hassanova) nie mogła do nas doł±czyć podczas tej wyprawy, ale cały czas czekamy na naw± "motorówkę/motorowczynie" okre¶lenie użytę w wywiadzie jakiego udzieliła Alina i Małgorzata w radiu PLus Gorzów - można posłuchać pod adresem: http://gmmis.pl/wyjazdy/impreza-w-przytocznej-24082012r/"

Prawdopodobna trasa dojazdu.View Larger Map

MI¦-ki w Muezeum Lotnictwa Berlin - Gatow

fot. gmmis.pl

2012-09-16 Kolejna udana wyprawa za nami. - Wielkie dzięki dla Rudiego i Pieter-a. Dzięki Nim szybko, bezpiecznie i ciekawie poruszali¶my się po Berlinie.

Na granicy w Swiecku czekali na nasz± grupę dwaj sympatyczni motocyklisci z Berlina Rudi i Pieter , którzy pokazali trasy alternatywne i ciekawe miejsca w Berlinie między innymi punkt spotkań motocyklistów z Berlina i okolic.
Przejazd przez Grunewald tras± obok berlińskiego "morza" wywarł niesamowite wrażenie.

Cel naszej wyprawy czyli muzeum lotnictwa zaskoczył niesamowit± ilosci± eksponatów /15 tys./ i stan obiektów wywoływały wrażenie jakby piloci dopiero co wysiedli z kabin. Firmy takie jak Lockhed, Hawker-Hunter, Messerschmitt, Junkers, Douglas Henschel itd. znane z literatury i filmów , tam można było zobczyć na żywo i dotkn±ć .

Była to gratka dla panów ale i dziewczyny okazywały zainteresowanie. Wyprawę zakończylimy wspóln± kolacj±. Jeszcze raz wielkie dzięki dla kolegów - Rudiego i Piter'a /wiemy że zagl±daj± na nasz± stronę/ ;-) .


więcej zdjęć z wyjazdu »

wy¶wietlono: 7501 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowi±zuj±cymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MI¦ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, je¶li uznamy je za nieodpowiednie.


Skomentuj wpis jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miło¶ników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MI¦" »

Dlaczego nazywamy się "MI¦":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakie¶ pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.