» jeste¶ tutaj » · wyjazdy · Zlot w Fort Gorgast

Zlot w Fort Gorgast

Komentarze (0)

fot. Zbyszek/gmmis

Rudi proponuje na najbliższ± sobotę zlot w Niemczech w Fort Gorgast.

Przystaj±c na propozycje Rudiego organizujemy kolejny wyjazd na zlot w Niemczech do Fortu Gorgast strona z imprez± www.ostfahrzeugtreffen-oderbruch.de

Nasza grupa oraz wszyscy chętni do tego wyjazdu proszeni s± o przybycie w sobotę 24 maja 2014 o godz. 1100 na Orlen k. Baczyny


(fot. Wikipedia author Macdriver -
Brama główna Fortu Gorgast)

Fort Gorgast (niem. Fort Gorgast) - znajduje się w miejscowo¶ci Gorgast (Niemcy) w pobliżu drogi krajowej nr 1, zbudowany w latach 1883-1889 roku fort artyleryjski jest jednym z czterech fortów Twierdzy Kostrzyn. Pozostałe forty to: Czarnów, Sarbinowo i Żabice. Założenia, miały chronić twierdzę główn±, jednak rozwój techniki militarnej nast±pił tak szybko, że straciły one swój strategiczny cel zanim ostateczne oddano je do użytku.
Do I wojny ¶wiatowej, o¶wietlane były lampami naftowymi a komunikacje ze ¶wiatem przewidywano za pomoc± gołębi pocztowych. Forty zbudowano z cegły, posiadały także wały ziemne dla artylerii i dolne dla piechoty. Od 9 wrze¶nia 1997 budowla jest wpisana do rejestru zabytków.
Ľródło: pl.wikipedia.org

Wskazówki dojazdu:


Wyświetl większą mapę

wy¶wietlono: 4895 razy.

Komentarze

Zapoznaj się z obowi±zuj±cymi zasadami jakich przestrzegamy »
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Grupa Motocyklowa MI¦ - gmmis.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Zastrzegamy jednak sobie prawo do ich usuwania, je¶li uznamy je za nieodpowiednie.


Skomentuj wpis jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:


FBNasze cele »

Naszym celem jest skupienie niezrzeszonych miło¶ników ruchu motocyklowego.

Dlaczego "MI¦" »

Dlaczego nazywamy się "MI¦":

  • na przekór wszystkim angielskojęzycznym nazwom
Kontakt

Kontakt »

Jeżeli masz jakie¶ pytania, pomysły, sugestie daj nam o tym znać.